سالمند کیست و خانه سالمندان کجاست ؟

بهترین سرای سالمندان در تهران کجاست؟

در دوران سالمندی کیفیت زندگی اهمیت ویژه‌ای دارد، فقط زنده بودن در این دورن کافی نیست. علاوه بر چکاپ های پزشکی ماهانه و مرتب ، سالمند باید احساس رضایت از زندگی هم داشته باشد. و حتی اینکه چه روش مراقبتی از سالمندان می تواند این احساس رضایت و دید مثبت را برای او ایجاد کند ؟ مراقبت از سالمند در خانه و استخدام و پرستار سالمند یا نگهداری از سالمند در خانه سالمندان به چه صورت است؟ هر کدام از این روش ها چه معایب و مزایایی دارند؟ تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

خانه سالمندان کجاست؟

خانه سالمندان مکانی است که افراد کهنسال بنا به دلایلی در آنجا نگهداری می شوند. این مراکز تحت نظارت سازمان بهزیستی فعالیت می کنند. با توجه به اینکه دوران کهنسالی سنین خاصی است و افراد نیازمند مراقبت های ویژه ای هستند. افراد مسن نیازمند روابط عاطفی بالایی هستند و اگر خانه سالمندان از استانداردهای معقول و خدمات خوبی برخوردار باشد می تواند از مشکلات روانی افراد سالمند کاسته شود.

چرا سالمندان احتیاج به مراقبت دارند؟

سالمندی دوره ای حساس از زندگی است که توانایی استقلال فرد به دنبال ابتلا به بیماری‌های جسمی و ذهنی کمتر می‌شود. به عنوان مثال زمانی که فرد سالمند مبتلا به آلزایمر است و امکان مراقبت از خودش را ندارد، ممکن است فشار زیادی روی شما به عنوان مراقب وارد شود.

همچنین در دوران سالمندی میزان نگهداری و مراقبت از سالمندان باید افزایش پیدا کند. عدم تامین نیازهای سالمندان به درستی مسائل و مشکلات خاص خودش را به دنبال دارد. بنابراین پیر شدن امری طبیعی می باشد، در این دوران، نیازهای روحی و جسمی خاصی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد.

مرکز سالمندان چه استاندارد هایی باید داشته باشد؟

امروزه مراکز سالمندان بیشتر به صورت خصوصی وجود دارند. خدمات ارائه شده با توجه به مراکز مختلف متفاوت است ولی به صورت کلی سازمان بهزیستی استانداردهایی را برای این مراکز تعیین کرده است که شامل: فضای مناسب و استاندارد، مراقبت های پزشکی، تغذیه مناسب و با توجه به سلامت و رژیم سالمندان، فعالیت های جسمی و ذهنی و … می باشد.

 

سرای سالمندان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

همان‌طور که گفته شد باید مرکز سالمندان از استانداردهای تعیین شده توسط سازمان بهزیستی برخوردار باشد. با توجه به اینکه بیشتر افراد سالمند از بیماری هایی نظیر فشار خون، قند، چربی و … رنج میبرند، سرای سالمندان باید به صورت خصوصی ، مراقبت های پزشکی برای افراد بیمار را داشته باشد. در سرای سالمندان علاوه بر حفظ ارتباط با خانواده جهت جلوگیری از  افسردگی و اضطراب سالمندان سعی بر ارائه خدمات مناسب و رفتار های خوب کارکنان می باشد تا سالمندان محیط آسایشگاه را با توجه به مشکلات خود به محیط قبل ترجیح دهند.

 

سرای سالمندان چه مزایا و معایبی دارد؟

بیشتر سالمندان و خانواده هایشان ترجیح می دهند که از سالمند در منزل مراقبت کنند اما این گزینه برای همه بهترین روش نیست . زیرا سالمندی که دچار آلزایمر پیشرفته می باشد و یا سالمندی که تنها زندگی می کند و کسی نیست که از او مراقبت کند یا تمکن مالی برای استخدام پرستار خصوصی سالمند در منزل را ندارد بهتر است که در خانه سالمندان مناسب نگهداری شود. بنابراین سرای سالمندان مزایا و معایبی هم نیز دارد، که به شرح آن میپردازیم:

1_خدمات بهداشتی و درمانی

2_خدمات پزشکی

3_خدمات اورژانسی و پرستاری

4_خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی

بهترین خانه سالمندان در تهران کجاست؟

اگر به دنبال آدرس خانه سالمندان در تهران هستید، بهتر است قبل از تصمیم گیری علاوه بر مکان‌ قرارگیری آن‌ها، به امکانات، نحوه برخورد پرسنل، برنامه های روزانه و…  دقت کنید. سالمندی دوره بسیار سخت و حساسی است و به دلیل شرایط جسمی و روحی خاص زنان و مردان مسن، نگهداری از آنان در خانه کار راحتی نیست، اکثر افراد اطلاعات دقیقی در مورد نگهداری صحیح از سالمندان ندارند و به همین دلیل نمی‌توانند مراقبت‌های ویژه مربوط به سالمند خود را انجام دهند. پس اگر شرایط نگهداری از سالمند در خانه را ندارید، او را به بهترین خانه سالمندان و یا اگر توانایی مالی دارید سالمند را به یک خانه سالمندان لاکچری ببرید تا با خدمات شبانه روزی و مراقبت‌های موثر، سلامت جسمی‌شان بهبود یابد.

 

خانه سالمندان پارسایان

در پایان

سالمندان به دلیل شرایط جسمی و روحی و کاهش استقلال شان، دچار افسردگی می‌شوند و در صورت رفتن به خانه سالمندان، از فرزندانشان دورتر شده و افسردگی شان شدیدتر می‌شود. زندگی در خانه سالمندان عادی و روتین است و باعث می‌شود که روحیه آن‌ها مختل شود. دلتنگی و دوری از فرزندان برای سالمندان مناسب نیست پس اگر قصد دارید که والدین خود را به خانه سالمندان بسپارید، سعی کنید بهترین محیط را برایشان انتخاب کنید.

اسکرول به بالا

تماس با ما

ارتباط از طریق تلگرام

برگشت به منوی تماس ها

ما را در اینستاگرام ببینید

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها