سرگرمی سالمندان

به نظر شما بهترین سرگرمی برای سالمندان چیست ؟

سالمندان هم مانند بقیه اعضای خانواده به دنبال سرگرمی و یاد گیری هستند آنها دوست دارند زندگی شادی داشته باشند و از بقیه عمرشان کنار خانواده  لذت ببرند .

سرگرمی و لذت بردن از زندگی امری مهم است که سالمند و جوان نمیشناسد و همه انسان ها  در هر سنی که باشند دنبال زندگی شاد هستند . این امر در سالمندان به دلیل افسردگی و از کار  کار افتادن ، اهمیت بیشتری دارد.

همه دوست دارند با هم سن و سال های خودشان وقت بگذرانند و اوقات تنهاییشان  را سپری کنند و این موضوع باعث می شود خانواده ها سالمندان خود را به خانه سالمندان بفرستند تا با مشغله های کاری که دارند خیالشان از بابت رسیدگی به آنها مخصوصا از لحاظ سرگرمی و شادی راحت باشد .

 

سالمندان پارسایان
سرگرمی و شرایط سالمندان

با توجه به موارد یاد شده به نظر شما چه سرگرمی مناسب حال سالمندان است ؟

پیاده روی

اولین چیزی که در مورد تفریح سالمندان به ذهن میرسد پیاده روی است . راه رفتن در طبیعت و  فضای آزاد  ساده ترین و در عین حال بهترین سرگرمی و تفریح برای سالمندان محسوب می شود  که در جمع دوستان بودن لذت آن را چند برابر میکند و در عین حال باعث تحرک و ورزش پاها شده و از خیلی از بیماری های مفاصل جلوگیری میکند .

باغبانی در باغچه ها کوچک و رفت و آمد بین گل ها و گیاهان هم می تواند لحظات شادی را برای سالمندان به ارمغان بیاورد .جالب است بدانید باغبانی در فضای های پر از گل و گیاه تا حد زیادی استرس را کاهش می دهد و امید به زندگی را در سالمندان بیشتر میکند .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا

تماس با ما

ارتباط از طریق تلگرام

برگشت به منوی تماس ها

ما را در اینستاگرام ببینید

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها